7. ročník Cyklomaratónu Po stopách Martina Rázusa

 

          Dážď vyprevádzal okolo 60 účastníkov Cyklomaratónu Po stopách Martina Rázusa , ktorí sa vydali v sobotu 16.augusta 2008 o 8.45 na tradičnú trasu Liptovský Mikuláš – Brezno - Banská Bystrica - Liptovský Mikuláš. Ešte pred štartom položili veniec pri rodnom dome Martina Rázusa.
Organizátorom podujatia bol Spolok Martina Rázusa, spoluorganizátormi Mesto Liptovský Mikuláš a ŠK Leader Fox bike Liptovský Mikuláš.
Niektorí prihlásení cyklisti sa zúčastnili aj na súťažnej horskej etape Kráľova Lehota - Čertovica a súťažnej rýchlostnej etape Liptovský Michal – Andice.
Po krátkom občerstvení na breznianskej fare, kde ich už tradične privítali zástupcovia cirkevného zboru ECAV Brezno a položení venca pri soche Martina Rázusa na breznianskom námestí, pokračovali účastníci do Banskej Bystrice. Na tunajšom evanjelickom cintoríne si uctili pamiatku Martina Rázusa položením venca na jeho hrob. Tu sa im tiež prihovoril zástupca cirkevného zboru ECAV Banská Bystrica.
Po obede v Banskej Bystrici pokračovali účastníci cyklomaratónu po trase Donovaly – Ružomberok – Liptovský Mikuláš kam dorazili okolo 18.30. Pri Pamätníku Martina Rázusa pri MÚ, kde položili veniec, ich čakalo mnoho divákov.
Vyhodnotenie 7. ročníka Cyklomaratónu Po stopách Martina Rázusa sa konalo v penzióne Squash. Víťazi v jednotlivých kategóriách a etapách získali diplomy a finančné ceny a všetci účastníci dostali pamätné listy.
Podujatie bolo súčasťou Letokruhu Martina Rázusa 2007 – 2008 a všetci účastníci vyslovili želanie stretnúť sa aj na 8. ročníku.